Головна » 2008 » Квітень » 4 » Зброя
02:23:23
Зброя
Нема життя без пістолета!


      Бог створив людей різними, але містер Кольт урівняв їхні шанси. Куля не боїться ані сильних, ані розумних.

      Щодня в світі відбуваються жахливі вбивства, пограбування, зґвалтування. На жаль, від подібного не застрахований ніхто. Тому постає запитання: "Як захиститися від нападника?"

      Спочатку варто визначитися, навіщо вам засоби самооборони. Для охорони житла, автомобіля, для щоденного носіння з собою, для носіння в разі "виникнення проблем".

      До того ж ви повинні усвідомлювати, хто ваш потенційний нападник. Проти підлітка, який "чіпляється" до перехожих, вам достатньо буде застосувати газовий балончик, а в разі виникнення проблем з "крутими" бізнесменами вам може не вистачити бронежилета й автомата Калашникова.

      У будь-якому випадку, засоби самооборони допоможуть врятувати життя і здоров’я. Але варто зазначити, що повинне бути ще бажання врятуватись – відомо багато випадків, коли жертви не застосовували силу або зброю, боячись роздратувати зловмисників.

        Газовий балончикНайпростішим засобом самозахисту є газовий балончик. Балончики вітчизняного виробництва доступні для повнолітніх осіб, які перебувають в Україні і є у вільному продажі. Ви можете придбати його, якщо досягли 18-річного віку.

    Ціна газового балончика від 15 грн. до 40 грн. Різниця в ціні пояснюється в першу чергу виробником і наповненням.

    Для охорони житла краще придбати балончик великого розміру й зберігати його на спеціальній полиці поблизу вхідних дверей. Якщо ви маєте намір носити балончик щодня, варто купити компактний. Усвідомте: балончик доведеться носити в кишені, а не в сумці. До речі, жінки в разі нападу можуть використовувати будь-який аерозольний засіб (лак для волосся, дезодорант тощо), речовини, які містяться в ньому, подразнюють слизову оболонку ока. А якщо разом з аерозолем використати запальничку… Головне не обпалити собі руки й не допустити вибуху. Ліпше обирати газові балончики, які містять червоний перець (вони ефективніше діють на людей у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння та собак). Радіус дії балончика в межах 2,5-3 метрів. Випускати газ слід безпосередньо в обличчя нападнику короткими порціями. При такій поведінці найменші шанси самому потрапити в зону дії газу. Також варто застерегти від використання балончика в ліфті та інших тісних приміщеннях, де ви можете опинитися у межі дії газу.

         Пневматична зброя

     Це газобалонні (З2) пістолети й револьвери калібру 4,5 мм зі швидкістю польоту кулі до 150 м/с. Вони вільно продаються в магазинах України. Ця зброя вважається спортивною. Ви можете носити пневматичну зброю вітчизняного виробництва без будь-якого дозволу. Але про всяк випадок рекомендуємо зберігати вдома заводську упаковку та чек, який підтверджує її офіційне придбання.

      Якщо зброя вам потрібна для розваг та підвищення авторитету в очах дівчат – пневматична зброя для вас.

Її перевагами можна вважати:

– повну зовнішню схожість з бо-йовою зброєю (МР 654К – створений на основі пістолета Макарова та Walther РPК, який створений на основі відомого німецького пістолета Walther PP;

– дешеві боєприпаси: пачка куль (100 шт.) обійдеться в 3-5 грн., балончик, якого вистачить на 40 – 60 пострілів коштуватиме 5 грн.; – пневматична зброя може бути ефективним засобом самозахисту на відстані 10 – 15 метрів, якщо вести вогонь по відкритих частинах тіла;

Продаж інших засобів самозахисту суворо регламентується законодавством.

      Газова зброя


    Доступна громадянам України, які не мають судимості та протипоказань за станом здоров’я.

    Більшість моделей газової зброї зовні схожі на аналоги бойової зброї, але деякі з них зроблені зі сплаву (силлюміну), який не такий міцний і унеможливлює переробку для використання бойових набоїв. Також, цей сплав не піддається дії корозії, що позбавляє від регулярного змазування зброї, але дуже крихкий – ваша зброя може розсипатися, впавши на підлогу.

    Переваги: психологічний вплив на супротивника виглядом та шумовим ефектом, можливість привернути увагу оточення звуком пострілу.

   Відстань дії – 3–5 метрів, радіус дії – 1,5–2 метри. Недоліки: селлюмін, небезпека використання в маленьких приміщеннях та в разі зустрічного вітру.

   Для придбання газової зброї необхідно звернутися до органів МВС за місцем проживання, де вам нададуть необхідну консультацію та допоможуть оформити необхідні документи. Для отримання дозволу на придбання газової зброї необхідні такі документи:

– письмове клопотання про видачу дозволу на ім’я керівника органу внутрішніх справ;

– заповнена картка-заява;

– медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї; – копію договору про страхування цивільної відповідальності перед третіми особами;

– довідка про вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування;

– платіжне доручення (квитанції) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу;

– рапорт дільничного, який підтверджує, що ви створили всі умови для безпечного зберігання зброї в домашніх умовах.

Після надання цих документів вам повинні видати дозвіл на придбання зброї. Цей документ дійсний три місяці.

Приблизні ціни на газову зброю в магазинах Черкас: Газовий пістолет МЕ-PARA – близько 400 грн., ПГШ-790 (5-зарядний, калібр – 9 мм) – близько 630 грн., патрон – 4 грн., ERMA-38Г (калібр – 9 мм, 7-патронний) – близько 795 грн., ПГШ-790 (калібр – 9 мм, 7-патронний) – близько 950 грн.

Зброя травматичної дії


Зброя травматичної дії (гумова або пластикова куля) – оптимальний засіб для самозахисту, але її можуть придбати у власність працівники силових структур та працівники засобів масової інформації.

До зазначених вище документів необхідно додати документи, які підтверджують професійну приналежність до категорій, які мають право на носіння та зберігання цього виду зброї.

Переваги зброї травматичної дії: зроблені з аналогів бойової, переважно з металу, гумова куля, як і бойова, має зупинний ефект, але не пробиває м’які тканини і відповідно є гуманнішою, але не менш ефективною у сутичках. Куля є легшою, тому втрачає енергію на відстані 10 метрів, що унеможливлює травмування сторонніх осіб у випадку, коли ви промахнетеся, мінімальна дистанція застосування – півтора метра, на меншій відстані можливі летальні наслідки для "мішені".

Вартість зброї травматичної дії "Форт12" – 1700 грн., ПМР – 1500 грн., вартість патрону – 5 грн.

    Пістолет чи револьвер?     На це запитання кожен повинен відповісти самостійно. Вибір зброї – справа суто індивідуальна. Варто брати до уваги зручність носіння зброї, якщо ви купуєте її не для домашнього зберігання. Японці стверджують, що якщо меч може врятувати вам життя один раз, це є причиною, щоб ніколи не розлучатися з ним. Отже, якщо ви вирішили носити зброю щодня, вона повинна стати вашою часткою. Вам повинно бути зручно носити цю зброю, і вона має бути непомітною для оточення (відомо багато випадків нападів з метою заволодіння зброєю).

    Якщо брати до уваги зручність носіння, звичайно, перевага за пістолетом. На відміну від револьвера він плоский, це зумовлено відсутністю барабана. Також пістолет може мати більший об’єм обойми (обойма "Форт 12" вміщає 14(!!!) патронів. Револьвер може похвалитися максимум 8 патронами. Також пістолет набагато швидше перезаряджати, у разі, якщо ви вистріляли весь боєзаряд – особливо, коли у вас є запасна обойма.

    Але револьвер має свої переваги. Це надійність системи, немає проблем з перекосом патрона. Якщо патрон виявився неякісним (осічка), при наступному натисненні на спусковий гачок, подається наступний патрон (у пістолеті, в такому разі доведеться пересмикнути затвор). Також револьвер при пострілі залишає гільзи в барабані, а пістолет розкидає їх у радіусі метра.

    Щодо характеристик дальності, точності та потужності стрільби – різниці між цими видами зброї немає.

Варто також зазначити, що пістолет треба періодично розряджати, щоб пружина, яка подає патрони, відпочивала. Якщо у вас одна обойма, рекомендується розряджати її на ніч. Якщо ви маєте запасну обойму, то варто заряджати їх через день: одна "працює", друга "відпочиває".

    Юридичні тонкощі


    Особи, які мають у власності чи іншому законному володінні зброю, повинні мати вдома сейф та договір про обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна іншій особі або її майну. Оформлення дозволу на придбання та реєстрацію зброї коштує 20 грн. 40 коп.

   І якщо ви виконаєте всі ці умови, витерпите всю тяганину, то аж тоді зможете без проблем придбати в магазині обрану вами зброю для самозахисту.

   На завершення хочемо наголосити на кількох тривіальних, але корисних порадах.

   По-перше, найкращий спосіб виграти сутичку – це її уникнути. Якщо у вас є газова зброя, це не означає, що ви непереможні – вашим супротивником може виявитися колишній десантник або власник бойової зброї.

   По-друге, будь-яка техніка рано чи пізно виходить з ладу, причому, як правило, у найвідповідальніший момент, тому завжди бажано мати резервний засіб захисту (наприклад, невеликий газовий балончик на додаток до пістолета).

По-третє, ніколи не "лякайте" противника, розмахуючи зброєю перед його носом. Якщо вже дістали – застосовуйте, інакше ваша зброя може бути застосована проти вас.

І, нарешті, пам’ятайте: краще один раз подумати, ніж десять разів вистрілити.

      Шкідливі поради:    Підготована людина кухонним ножем нанесе більше шкоди супротивнику, ніж кілька тупих головорізів з найсучаснішою зброєю в руках.

Не виправдовуйте свою поразку відсутністю зброї – головна зброя це ваші мізки.

Для завдання шкоди можна використовувати "підручні" засоби – окріп, шиферний цвях, молоток, тощо.

Головне, не яка у вас зброя, а як ви вмієте нею користуватися.


Джерело: "Прес-Центр"

Переглядів: 16142 | Додав: kill_kenny | Теги: Нема життя без пістолета! | Рейтинг: 5.0/116
Всього коментарів: 141 2 3 »
11.07.2010 Спам
14. Виталий
Добрий день.Підкажіть як правильно змазування пістолет ПМР і чим?
Відповідь: Доброго дня!
Свій ПМР ви можете змазувати будь яким зброярним маслом починаючи від нейтрального масла звичайного - закінчуючи німецьким маслом-спреєм "Балістол". Для цього вам потрібне саме масло, йоржик на 9 мм(бажано 2 різних) і сам пістолет.
Розбираєте і чистете, основна деталь - звичайно ствол ну усі ркшта деталі. Основне памятати, що його треба чистити після кожного разу, коли ви з нього стріляли, або після 10 випущених куль. З повагою адміністрація Gunhouse та airguns-if

18.06.2010 Спам
13. Арт
Можете підказати, що таке зброя під патрон Флобера, які має можливості та як регулються законом її видача, подаж?

29.05.2010 Спам
12. Vas_ok (kill_kenny)
Я отримав дозвіл на придбання зброї травматичної дії, де можна купити пістолет "Форт12" або ПМР за вказаними вище цінами, якщо можна адресу......Дякую......

Це старі ціни, де можна за ними купити - тепер вже ніде)
У нас тільки пневматична і під патрон флобера


29.04.2010 Спам
11. Геннадій
Я отримав дозвіл на придбання зброї травматичної дії, де можна купити пістолет "Форт12" або ПМР за вказаними вище цінами, якщо можна адресу......Дякую......

26.01.2010 Спам
10. олнг
2. Ростік
У мене пневмат, калібр 4.5 мм. Чи можна мені з ним розгулювати по місту, маючи при собі паспорт і квитанцію з магазину,де я його взяв? ( мені 18 років)

можна.


1-5 6-10 11-14
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Основне
корзина
Ваша корзина пуста
Форма входу
Статистика сайту
Друзі
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Контент